tanie loty do Pragi
TANIE LOTY DO PRAGI
Bilety lotnicze do Pragi. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Praga - zwiedzanie

Praga to wyjątkowo piękne miasto. Ma w sobie tak wiele uroku, że niemal każdy, kto zobaczył Pragę raz, pragnie do niej powrócić. Ilość doskonale zachowanych zabytków powoduje, że zwiedzanie Pragi jest prawdziwą atrakcją dla każdego – nawet jeśli nie jest się miłośnikiem historii, czy koneserem sztuki. Centrum zabytkowej Pragi stanowi dziedzictwo UNESCO. Klimat Pragi niezwykle trudno oddać słowami. To bezwzględnie jedno z najpiękniejszych miast w Europie i próżno szukać dla Pragi konkurenta. Oprócz oddechu historii, który czujemy tu na plecach, przechadzając się urokliwymi uliczkami, miasto ma do zaoferowania mnogość atrakcji dla tych, którzy szukają rozrywek, nowoczesności, eleganckich hoteli i rozwiniętej infrastruktury turystycznej. Turystyka jest ogromnie ważna dla tego miasta, dlatego też, będąc w Pradze, możemy być pewni, że każdy jego zakątek zaprasza do zwiedzania i poznania tajemnic jego historii. Koneserzy, ceniący sobie kulturę i sztukę nie będą rozczarowani, w Pradze czeka na nich niemal trzydzieści muzeów o urozmaiconej tematyce i niemal sto galerii, w których oko nacieszy – bez wyjątku - każdy. Warto zobaczyć Hradczany, leżące urokliwie od zachodniej strony Wełtawy. To dawna dzielnica królewska, w której obejrzeć możemy zamek królewski, bazylikę, katedrę, niesamowite uliczki, które sprawiają wrażenie, jakby czas się w nich zatrzymał – w tym Zlatnicke, której uroku nie oddadzą nawet najpiękniejsze zdjęcia. Nie można pominąć centrum turystyki i kultury – Starego Miasta. Niegdyś stanowiące odrębną terytorialnie część, dziś – po prostu część pięknej Pragi. W samym jego sercu mieści się dawna dzielnica żydowska Josefov, gdzie urodził się Franz Kafka. Tu zobaczyć możemy stary Cmentarz Żydowski i wiele pięknych synagog, niektóre z nich – jak Synagoga Staronowa, sięgają pamięcią XIII wieku.

Poznając Pragę nie możemy pominąć wspomnianego już w historii Mostu Karola, łączącego Stare Miasto i Małą Stronę. Most, mający ponad 500 m długości to najstarszy most z kamienia na świecie. Dziś, ze względu na troskę o jego kondycję, można po nim chodzić jedynie pieszo, ale to nie stanowi żadnej przeszkody dla turysty, który pragnie zapoznać się z urokami miasta na własnych nogach, a przecież w żaden inny sposób nie zgłębimy uroków miasta tak wnikliwie.

Warte zobaczenia są także – Wyszehrad, wzgórze, z którym wiąże się piękna legenda o Kroku i jego córce Libuszy; Loreta, Staromiejski Ratusz – wraz z zegarem Orloj, Ratusz Nowomiejski i wiele innych.

Praga, oprócz zwiedzania, to także wiele uroczych restauracji, pyszna kuchnia, wspaniałe czeskie piwo i roztańczone noce. W Pradze zajęcie znajdzie każdy, bez względu na wiek i upodobania. To miejsce, które rozkochuje w sobie od pierwszego wejrzenia – trzeba uważać, bo po pierwszej wizycie od razu ma się ochotę wrócić tam ponownie…

Tanie loty do Pragi
najniższe ceny biletów lotniczych