tanie loty do Pragi
TANIE LOTY DO PRAGI
Bilety lotnicze do Pragi. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Praga - ciekawostki

Praga jest miastem gościnnym. W przeciwieństwie do Nowego Jorku, Paryża czy Londynu nie można się tam zgubić, także z tego powodu, że uczynni Czesi zawsze wskażą dobrą drogę. Życie płynie tu na ogół wolno. Stolica Czech, w przeciwieństwie do innych popularnych miast, nie stała się wielkim, biznesowym centrum. Wręcz przeciwnie- od wieków się nie zmienia. Polscy turyści często kupując bilety lotnicze odwiedzają Pragę. Dzieje się tak przede wszystkim  z racji jej niepowtarzalnych walorów turystycznych, specyficznego, nieco retro klimatu i wielu ciekawostek. Mało ludzi wie, że największy stadion na świecie znajduje się nieopodal praskiej starówki, obok wzgórza Petrin. Nazywa się Strahov i obecnie jest w posiadaniu klubu piłkarskiego Sparta Praga. Swoje koncerty grała tu popularna grupa rockowa The Rolling Stones, a także Pink Floyd.

Ciekawym faktem jest też, to, że choć w całej Pradze znajduje się kilkaset kościołów ewangelickich, chrześcijańskich, żydowskich a także islamskich, to prawie sześćdziesiąt procent czeskiego społeczeństwa to ateiści.
Wśród mieszkańców Pragi krąży popularna anegdota o sławnym moście Karola. Podobno, gdy w czternastym wieku go budowano, jako głównego składnika murarskiej zaprawy używano… białka jajek. W tym mieście, w dzielnicy Vinohrady znajduje się również najstarsza karuzela na świecie. 

W stolicy Czech toczy się akcja książki Zbigniewa Nienackiego zatytułowana „Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic”. W fabule znajdujemy sławne miejsca i symbole Pragi, jak Złota Uliczka, uniwersytet Karola czy żydowski cmentarz.

Czeskie dania są mieszanką kuchni austriackiej, niemieckiej, węgierskiej i polskiej.  W Pradze, obok popularnych wśród młodych ludzi fast-foodów znajdują się tanie bary z tradycyjnym czeskim jedzeniem. W menu znajdziemy dużo tłustych, mięsnych, ciężkostrawnych potraw, takich jak gulasz, knedliki, ser w cieście, zupa pomidorowa czy placki ziemniaczane. Popularnym napojem jest piwo, które pije się w ogromnych ilościach. Czesi są największymi piwoszami na świecie, w tej konkurencji wygrywają nawet z Irlandczykami i Niemcami. Wśród napojów niealkoholowych popularnością cieszy się Kofola, czyli tańszy odpowiednik amerykańskiej Coca-Coli. Chcąc spróbować tych specjałów zaopatrzmy się w tanie bilety lotnicze do Pragi i udajmy się w niezapomnianą podróż do tego miasta.

Młodzież i entuzjaści rockowej muzyki często odwiedzają ścianę Johna Lennona, która jest zapełniona fragmentami piosenek Beatelsów oraz graffiti, inspirowane legendarnym zespołem.  Owa ściana zapisała się w historii czeskiej walki z komunizmem. Młodzi pisali na niej skargi na rząd. Doszło do starć pomiędzy skłóconymi studentami oraz policją. Przywódcy reżimu próbowali stłumić protesty, zakrywając graffiti warstwami nowej farby. Obecnie można tam zobaczyć fragmenty poezji i rysunki kwiatów.
Praga jest miastem magicznym i niesamowicie urzekającym, to jedno z tych miast, do którego z nieskrywaną chęcią powrócimy w celu ponownego zwiedzenia jego zakątków. Pyszna kuchnia, przyjaźni ludzie, piękne zabytki, interesująca historia to kilka z powodów, by odwiedzić stolicę Czech wykorzystując w tym celu tanie loty do Pragi.
Tanie loty do Pragi
najniższe ceny biletów lotniczych